Κατηγορίες:

(Συνεδρία υπ’ αριθμ. 527/27-03-2024 της Γενικής Συνέλευσης
του Τμήματος Φιλοσοφίας):

Αγγέλου Δανάη:
Θέμα: «Τεχνοηθική: Χρήση της Τεχνητής Νοημοσύνης στην Πρωτοβάθμια Ιατρική Περίθαλψη με σκοπό τη διάγνωση ασθενειών».

Επιβλέπων Καθηγητής: κ. Καλτσάς Σπυρίδων, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και μέλη οι κ.κ.: Παλέρμος Σπυρίδων – Ορέστης, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και Μαγγίνη Γκόλφω, Καθηγήτρια του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Βρακατσέλη Γεωργία:
Θέμα: «Θεωρία της Δικαιοσύνης του Rawls. Μια ερευνητική προσέγγιση των αρχών της δικαιοσύνης του Rawls στα πλαίσια του σύγχρονου πολιτικού γίγνεσθαι: ηθική του αγαθού και κράτος δικαίου».

Επιβλέπουσα Καθηγήτρια: κ. Μελά Αγλαΐα, Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και μέλη οι κ.κ.:Ράντης Κωνσταντίνος, Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και Καλτσάς Σπυρίδων, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.