Ανακοίνωση ορκωμοσίας Τμήματος Φιλοσοφίας Φιλοσοφικής Σχολής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Σας ενημερώνουμε ότι η ορκωμοσία του Τμήματος Φιλοσοφίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων θα διεξαχθεί την Τετάρτη, 3 Aπριλίου 2024, στις 10:00 π.μ.

στην αίθουσα τελετών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων “Γ. Μυλωνάς” (άνωθεν του φοιτητικού εστιατορίου).

Την ημέρα της ορκωμοσίας οι πτυχιούχοι θα πρέπει να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος (στο μεταβατικό κτίριο) από τις 08:30 έως και τις 09:30

για να υπογράψουν τα σχετικά έγγραφα.

Στη συνέχεια θα πρέπει να παραστούν στο χώρο που θα διεξαχθεί η ορκωμοσία και να κατευθυνθούν στην Τηβεννιοθήκη για να γίνει η ένδυση με την τήβεννο για την τελετή ορκωμοσίας.

Όλοι οι πτυχιούχοι θα πρέπει να φέρουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα.

Κατά την τελετή ορκωμοσίας απαγορεύεται αυστηρά η ρίψη κομφετί με κάθε τρόπο, η χρήση κόρνας, καραμούζας κλπ.